Джуд Белингам получава червен картон след последния съдийски сигнал, тъй като на Реал Мадрид спорно е отказан победен гол срещу Валенсия
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-03 | 16:40:22

Звездата на Реал Мадрид Джуд Белингам бе изгонен, след като му беше отказано да спечели добавеното време срещу Валенсия в събота.

20-годишният Белингам изглеждаше, че е вкарал победния гол с глава дълбоко в прекъсването на стадион "Местая", но реферът Гил Манзано даде сигнал за края малко преди топката да бъде центрирана.

Това накара Белингам, заедно с други играчи на Реал Мадрид, да протестират гневно към съдията, само за да получи червен картон на полузащитника, тъй като мачът завърши 2-2.

Уго Дуро даде преднина на Валенсия през първото полувреме с реакционен удар с глава, преди Роман Яремчук да пресече своенравния заден пас на Дани Карвахал и да направи 2-0, изумявайки гостуващия отбор.

Реал Мадрид върна един гол чрез Винисиус младши точно в началото на полувремето и продължи да настоява за изравняване през второто полувреме.

Това се случи в 76-ата минута, когато Винисиус отбеляза с глава от близко разстояние за деветия си гол в лигата за сезона, отбелязвайки положително завръщане на "Местая" за бразилската звезда, след като беше расистко обиден от фенове на стадиона миналата година.

Той беше отпразнувал първия си гол, като вдигна юмрук във въздуха в мача 250 за Реал Мадрид.

Предстоеше още драма, когато мачът наближи края си. Преглед на видеоасистент на съдията отмени дузпа за предизвикателство на Дуро, отказвайки на Валенсия шанса да спечели.

Тогава в деветата минута на добавеното време Брахим Диас центрира в наказателното поле, което Белингам прати с глава в мрежата, въпреки че свирката на Мансано моменти преди центрирането означаваше, че голът нямаше да бъде зачетен.

Последваха хаотични сцени, когато играчите на Реал наобиколиха съдията, а Белингам, който игра първия си мач след контузия в глезена миналия месец, получи червен картон.

В официалния си доклад на рефера Манзано обясни, че той е вдигнал червения картон, защото Белингам „се нахвърли към мен в агресивно отношение и викаше, повтаряйки няколко пъти, „това е шибан гол!““

Мениджърът на Реал Карло Анчелоти изрази разочарованието си от отменения гол след мача, като каза: „Случи се нещо безпрецедентно и никога досега не ми се е случвало.

„След отскока владеехме топката. Никога досега не ми се е случвало и няма какво повече да добавя. Бяхме подразнени от червения картон на Белингам, защото той не каза нищо обидно.“

Анчелоти добави, че играчите му са „разстроени и ядосани“ от решенията и „трябва да се охладят малко, защото отборът все още кипи“.

Добрата новина за Лос Бланкос е, че те все още имат седем точки преднина на върха в Ла Лига, въпреки че вторият Жирона може да намали разликата срещу Майорка в неделя.

Преди мача и двата отбора отдадоха почит на жертвите на смъртоносния пожар миналата седмица в жилищен блок във Валеница, като запазиха минута мълчание и положиха венец на терена.

Реал ще играе с РБ Лайпциг в Шампионската лига в сряда, докато Валенсия се завръща в първенството срещу Хетафе следващата събота.

Патрик Сунг от CNN допринесе за репортажите.

Източник: cnn.com